BINGOSPA - SZAMPON KERATYNOWY Z ODŻYWKĄ POKRZYWOWO-WITAMINOWĄ 1000 ml

Cena
10,00 zł
Szczegóły produktu

Szampon keratynowy z odżywką pokrzywowo – witaminową do włosów z tendencją do przetłuszczania się i normalnych. Zawarta w szamponie keratyna wypełnia ubytki w osłonce włosa uzupełniając niedobór naturalnych składników włosa. Dzięki temu Twoje włosy stają się mocne i sztywne – nie puszą się.

Aktywne składniki:

Ekstrakt z pokrzywy i D-panthenol zmniejszają aktywność gruczołów łojowych i hamują przetłuszczanie się włosów. Nie powodują jednak nadmiernego przesuszenia skóry głowy.


Keratyna jest głównym budulcem łodygi włosa, odpowiedzialnym za właściwości fizykochemiczne włosów a także ich wygląd, kondycję i jakość. Najważniejsza strukturalna część łodygi włosa, - czyli kora - jest zbudowana ze skręconych włókienek keratyny związanych ze sobą poprzecznymi wiązaniami dwusiarczkowymi. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłony włosa, której stan odpowiedzialny jest za połysk, gładkość i wrażliwość włosów na działanie różnych szkodliwych czynników zewnętrznych. Keratyna posiada skład aminokwasów podobny do ludzkiego włosa, dzięki temu wykazuje wysokie powinowactwo do keratynowych struktur włosa i jest cenną substancją aktywną o działaniu kondycjonującym i regenerującym. Przewaga hydrolizatu keratyny nad innymi związkami o podobnym działaniu polega na jego zdolności do wnikania w głąb i trwałego wiązania się z łańcuchami keratynowymi włosa, dzięki czemu poprawia się ich wygląd i właściwości: wytrzymałość mechaniczna, sztywność, podatność na skręcanie i układanie.


Pantenol - hydrofilowa substancja nawilżająca, utrzymuje odpowiednie nawilżenie włosa, zapobiegając jego wysuszaniu. Nawilża, wygładza i pogrubia włókno włosa, nadaje włosom połysk, ułatwia rozczesywanie, zapobiega rozdwajaniu końcówek, Wykazuje działanie antybakteryjne


Pokrzywa - pokrzywa znana jest ze swojego dobroczynnego działania na włosy. Przy wypadaniu włosów polecana jest do nacieranie skóry głowy. Wzmacnia cebulki włosowe i pobudza je do wzrostu.

#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }